Uygun Fiyat
Güvenilir Hizmet
Hızlı Kargo İle
Kaliteli Bir Teslimat
Türkiye’nin Her Yerine Kargo Teslimatı
Kaliteli Ürünlerin Tek Adresi
Destek Hattımızdan Bizlere Ulaşabilirsiniz

OTOMATİK PRUJÖRLER

Ultravent Yüksek kapasiteli Otomatik Hava Purjörü Nedir ? Ne avantaj sağlar ?

Isıtma Tesisatlarında ilk su dolumu esnasında veya tesisatta su eksilmesi halinde borular ve radyatörlerde hava kalmaktadır. Tesisatta hava kalan bölgelere sıcak su ulaşamayacağı için o bölgeler ısınmaz. Tesişatta kalan bu havanın dışarıya atılması gerekmektedir. Isıtma sistemlerinde açığa çıkan büyük hava kabarcıklarının ve tesisatta sıkışan havanın dışarıya atılmasını sağlayan ürün hava prujörüdür. Bu sayede verimli ve konforlu ısıtma sağlanır.

ULTRAVENT ’in diğer klasik prujörlerden en büyük farkı hava toplama haznesinin büyük olması, içerisindeki özel samandra ve ventil mekanizmasıdır. Şamandıra bir yay vasıtasıyla ventile bağlıdır. Bu yay sayesinde şamadıra hava miktarına bağlı olarak yukarı-aşağı hareket eder. Klasik prujörlerde bu şamandıra sabittir.

ULTRAVENT Yüksek kapasiteli hava atıcıya gelen hava kabarcıkları yukarı doğru hareket eder, yay şamadırayı aşağı doğru iter ve prujörün ucundaki ventil açılır, böylelikle hava dışarıya atılır.

ULTRAVENT ’in diğer prujörlerden farklı olarak hava atış ağzı daha büyüktür. Hava atış ağızı küçük olan prujörlerde oluşan hava kabarcıkları su kuvvetini yenemediği için dışarıya atamaz. Klasik prujörlerde sık görülen problem ise hava atış ağızının çabuk tıkanmasıdır. ULTRAVENT   hava atıcının özel dizaynı sayesinde su içinde bulunan tortu ve pisliklerin prujörü tıkama ihtimali tamamen engellenmiştir.

ULTRAVENT bağlantı çapı ½’’ dir. Standart üretim pirinç malzemeden olup,

 Max çalışma sıcaklığı 110 °C ve Max işletme basıncı 10 bardır.

ULTRAVENT YÜKSEK KAPASİTELİ OTOMATİK HAVA PRUJÖRÜ
İndirim

ULTRAVENT YÜKSEK KAPASİTELİ OTOMATİK HAVA PRUJÖRÜ

800,00TL 1.150,00TL Vergiler Hariç: 800,00TL

ULTRAVENT YÜKSEK KAPASİTELİ OTOMATİK HAVA PRUJÖRÜ

Ultravent Yüksek kapasiteli Otomatik Hava Purjörü Nedir ? Ne avantaj sağlar ?Isıtma Tesisatlarında i..

800,00TL 1.150,00TL Vergiler Hariç: 800,00TL

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
whatsapp1