Uygun Fiyat
Güvenilir Hizmet
Hızlı Kargo İle
Kaliteli Bir Teslimat
Türkiye’nin Her Yerine Kargo Teslimatı
Kaliteli Ürünlerin Tek Adresi
Destek Hattımızdan Bizlere Ulaşabilirsiniz

İZOLESİZ FAN COİL HORTUMU (Örgüsüz)

İFM Endüstri Fan-Coil bağlantı hortumları, tesisatta titreşim ve gürültüye neden olabilecek sorunları çözerek pratik kolay emniyetli bir bağlantı sağlar. Özel kaynak teknolojisi ile fittings bağlantı (kaynak yerleri) noktalarında neme bağlı oluşabilecek noktasal korozyonlar önlenirken, opsiyonel olarak kaynak koruma kılıfı ile yanlış topraklamadan dolayı meydana gelebilecek problemler bertaraf edilerek tesisatın uzun yıllar tam sızdırmaz bir şekilde çalışmasını sağlar.

 

 

UYGULAMA ALANLARI

 

• Fan-Coil bağlantıları, termosifon, rezervuar, sıhhi tesisat, güneş enerji sistemleri

• Yüksek basınç ve sıcaklığa dayanıklı bağlantılar

 

Ürün etiketinde belirtilen basınç ve sıcaklık değerlerinin aşılmadığı uygulamalarda kullanılmalıdır.

 

 DİKKAT

 Etikette belirtilen sınır değerlerini aşmak, üründe kısmi veya kalıcı hasara yol açabilir. Bağlantı yerine, bağlanan ekipmana veya   montaj yerinde bulunan diğer ürün ve çalışanlara zarar verebilir.

 

MONTAJ AŞAMALARI

 

Hortumun önce nipel tarafı, teflon veya keten ile sarılarak hatta bağlanır. Eğer hortumun her iki tarafı da nipel fittingsli ise; hortumda burulma olmaması için önce sabit olan rakora veya manşona montajlanacak nipel bağlanmalıdır.

Asbestsiz klingerit conta rakorun içine yerleştirilir.

Rakor kısmının montajı yapılırken hortumdaki burulmaları önlemek ve kaynak noktalarındaki olası çatlamaların önüne geçmek için rakorun kuyruk kısmındaki anahtar ağzından tutularak sıkılır.

Hortum sabit flanş bağlantılı ise montaj edilirken karşılık flanşın yönüne dikkat edilmelidir. Flanşlı bağlantılarda akışkanın cinsine ve bağlantı ölçüsüne göre conta, cıvata, somun gibi montaj elemanları doğru seçilmelidir.

Hortum boğum aralıkları uzatılacak şekilde gerilmemelidir.

Hortum bağlantıları yapılırken bükme yarıçaplarına dikkat edilmelidir.

 

 Örgüsüz FCU hortumları, düşük ve sabit basınçlı sistemlerde tercih edilmelidir. Sistem basıncında ki dalgalanma fazla ve sürekli olarak sistem buna maruz kalıyor ise zaman içinde 1 bar basınç bile hortumun patlamasına sebebiyet verebilir.

·         

Bu montajları yaparken büküm yapı çaplarına dikkat edilmelidir; 

Alışveriş sepetiniz boş!

whatsapp1